Na stadionie Stadio Comunale Luigi Ferraris dnia 2024-03-09 19:45 odbył się mecz Genoa - Monza - wynik końcowy 2-3

W meczu 28. kolejki włoskiej Serie A drużyna Genoa podejmowała ekipę Monza na Stadio Comunale Luigi Ferraris. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gości 3-2, którzy od pierwszej połowy prowadzili 2-0. Mecz odbył się 9 marca 2024 roku o godzinie 19:45, a relację przygotowujemy 11 marca, czyli dwa dni po emocjonującym starciu.

Relacja z przebiegu meczu piłki nożnej pomiędzy Genoa a Monza

W dniu 9 marca 2024 roku na Stadio Comunale Luigi Ferraris odbyło się spotkanie pomiędzy drużynami Genoa i Monza. W ramach 28. kolejki Serie A obie ekipy zmierzyły się w emocjonującym starciu, które dostarczyło wielu niespodzianek i zwrotów akcji.

Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 19:45, a na boisku zobaczyliśmy sędziego głównego Ermanno Felicianiego, który miał nadzorować prawidłowy przebieg rywalizacji.

Pierwsza połowa należała do gości, którzy zdominowali grę i zaskoczyli gospodarzy skutecznymi akcjami. Już w 8. minucie to Monza wyszła na prowadzenie po bramce zdobytej przez M. Pessinę po asyście A. Colpaniego. Ten sam zawodnik podwyższył prowadzenie dla drużyny gości w 18. minucie, wywołując niemałe zaskoczenie na trybunach.

Po przerwie Genoa postanowiła zmobilizować się i ruszyła do ataku. W 52. minucie udało im się zmniejszyć straty po trafieniu A. Guðmundssona, a na 2-2 wyrównał Vítinha w 68. minucie, rozpalając nadzieje kibiców na zwycięstwo.

Niestety dla gospodarzy, w 79. minucie D. Maldini ponownie wyprowadził Monzę na prowadzenie, ustalając wynik meczu na 2-3. Pomimo starań Genoi, nie udało im się odrobić strat, a tym samym goście opuścili boisko z cennymi trzema punktami.

W trakcie meczu obie drużyny otrzymały żółte kartki. Dla Genoi kartonikiem ukarany został Stefano Sabelli w 17. minucie, natomiast w ekipie Monzy kartonik zobaczył Milan Đurić w 44. minucie.

Po emocjonującym meczu dla obu drużyn nadszedł czas na podsumowanie. Genoa będzie teraz przygotowywać się do starć z Juventusem, Frosinone i Veroną, natomiast Monza zmierzy się z Cagliari, Torino i Napoli. Mecz pozostawił wiele do myślenia obu zespołom i ich fanom, zapowiadając ciekawe pojedynki w nadchodzących spotkaniach Serie A.