Mecz pomiędzy Udinese oraz Monza zakończony wynikiem 0-0 dnia 2024-02-03 14:00

W meczu rozegranym pięć dni temu na Bluenergy Stadium drużyny Udinese i Monza podzieliły się punktami, remisując 0-0 w ramach 23. kolejki Serie A. Mecz odbył się 3 lutego o godzinie 14:00.

Serie A: Udinese vs Monza - Bezbramkowy Remis na Bluenergy Stadium

W dniu 3 lutego 2024 roku na stadionie Bluenergy Stadium odbył się niezwykle emocjonujący mecz pomiędzy drużynami Udinese i Monza. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 0-0, choć nie brakowało sytuacji podbramkowych i groźnych akcji. Sędzia główny, Alessandro Prontera, miał pełne ręce pracy, wypisując aż pięć żółtych kartek - trzy dla gospodarzy i dwie dla gości. Pomimo braku bramek, widowisko na boisku z pewnością nie zawiodło kibiców obu drużyn.

Atmosfera na stadionie była niesamowita, a trybuny wypełnione po brzegi wiwatowały dla swoich ulubieńców. Początkowe minuty meczu były wyrównane, z obiema drużynami starającymi się utrzymać kontrolę nad piłką. Udinese przez większą część pierwszej połowy utrzymywało przewagę, ale Monza odpowiedziała groźnymi kontratakami, nie pozwalając gospodarzom na zbyt wiele swobody. Miejscowi kibice gorąco dopingowali swoją drużynę, a wydawało się, że goście mają spore trudności z utrzymaniem tempa.

Na początku drugiej połowy, obie drużyny kontynuowały zaciętą walkę o kontrolę nad boiskiem. Udinese starało się przejąć inicjatywę, a Monza konsekwentnie broniła się przed atakami przeciwnika. Mimo kilku groźnych sytuacji, żadna ze stron nie była w stanie skutecznie wykorzystać swoich okazji, co ostatecznie zaowocowało bezbramkowym remisem.

W 27. minucie Roberto Pereyra otrzymał żółtą kartkę za faul. Następnie, w 60. minucie, Walace również został ukarany kartką po bezwzględnym starciu z przeciwnikiem. Kolejną żółtą kartkę dla Udinese zobaczył Kingsley Ehizibue w 65. minucie, co stanowiło wyzwanie dla drużyny gospodarzy w utrzymaniu pełnego składu na boisku.

Goście również nie mogli uniknąć kartek, z Pedro Pereirą otrzymującą żółtą kartkę w 84. minucie, a Armando Izzo w końcówce spotkania, w 90. minucie.

Mimo zaciętej walki, żadna ze stron nie zdołała zdobyć bramki, co spotkało się z rozczarowaniem zarówno kibiców, jak i zawodników. Obydwie drużyny teraz skupią się na nadchodzących wyzwaniach, z Udinese zmierzającym się z Juventusem, Cagliari i Genoa, a Monza zmierzy się z Veroną, AC Milan oraz Salernitaną. Mecz na Bluenergy Stadium z pewnością pozostanie w pamięci kibiców, pomimo braku bramek, ze względu na intensywność i napięcie towarzyszące temu spotkaniu.