Na stadionie Stadio Arechi miał miejsce mecz pomiędzy Salernitana oraz Monza zakończony wynikiem 0-2

W sobotnim starciu w ramach 26. kolejki włoskiej Serie A drużyna Salernitana podejmowała ekipę Monza na własnym stadionie, Stadio Arechi. Mecz zakończył się zwycięstwem gości 2:0, którzy pewnie kontrolowali spotkanie od pierwszego gwizdka sędziego. Pomimo wyrównanej pierwszej połowy, ostatecznie to Monza okazała się skuteczniejsza i sięgnęła po cenne trzy punkty. Ostatni gwizdek sędziego zabrzmiał wczoraj o godzinie 17:00, a kibice do samego końca mogli podziwiać widowiskową grę obu zespołów.

Sprawozdanie z meczu:

Na malowniczym Stadio Arechi w Salerno odbyło się starcie pomiędzy miejscową Salernitaną a drużyną Monza. Atmosfera była elektryzująca, kibice dopingowali swoje zespoły od pierwszej minuty.

Początek meczu był zacięty, obie drużyny starały się narzucić swój styl gry. Pierwsza połowa minęła bezbramkowo, choć obie ekipy miały okazje na zdobycie gola.

Druga połowa okazała się bardziej emocjonująca. W 78. minucie to goście objęli prowadzenie. D. Maldini precyzyjnym strzałem umieścił piłkę w siatce, asystującemu R. Gagliardiniemu.

Salernitana próbowała odpowiedzieć, ale to Monza podkręciła tempo. W 83. minucie M. Pessina podwyższył prowadzenie dla gości, z M. Đurićem asystującym przy tej bramce.

Gospodarze próbowali odrobić straty, ale nie udało im się pokonać defensywy rywali. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Monzy 2-0.

Obie drużyny otrzymały żółte kartki, jednak żadna z nich nie doprowadziła do czerwonej kartki. Następne spotkania zapowiadają się interesująco dla obu zespołów, które będą chciały poprawić swój wynik w lidze Serie A.