Mecz Monza vs Lazio dnia 2024-05-04 16:00: wynik 2-2

W jednym z emocjonujących meczów 35. kolejki włoskiej Serie A drużyny Monza i Lazio zmierzyły się na boisku U-Power Stadium. Po zaciętym starciu na murawie, ostatecznie padł remis 2-2. Spotkanie to odbyło się 4 maja o godzinie 16:00.

Relacja z meczu: Monza - Lazio 2-2

W sobotnie popołudnie na malowniczym U-Power Stadium odbyło się starcie pomiędzy drużyną Monzy, a ekipą Lazio. Atmosfera na stadionie była niesamowita, kibice obu zespołów gorąco dopingowali swoich ulubieńców, tworząc niesamowite widowisko.

Sędzią głównym tego starcia był Luca J. Pairetto, Włoch, który miał niełatwe zadanie utrzymania dyscypliny na boisku w trakcie tego zaciętego meczu Serie A.

Pierwsza połowa była zdecydowanie bardziej korzystna dla gości z Rzymu. To właśnie Ciro Immobile, gwiazdor ekipy Lazio, otworzył wynik spotkania już w 11. minucie, wpisując się na listę strzelców po asyście jednego z kolegów z drużyny.

Po przerwie Monza ruszyła do ataku, starając się odrobić straty. W 73. minucie to właśnie Mattia Đurić wyrównał stan meczu, dając nadzieję swojej drużynie na lepszy wynik.

Jednak Lazio nie zamierzało ustępować i w 83. minucie Matías Vecino ponownie ustawił wynik na korzyść gości. Wydawało się, że Monza nie będzie w stanie odpowiedzieć.

Ale tuż przed końcem regulaminowego czasu gry, w 90. minucie, ponownie M. Đurić błysnął, zdobywając swojego drugiego gola i zapewniając Monzie cenny punkt po zaciętym meczu.

Ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem 2-2, co sprawiło, że kibice obu drużyn mogli opuścić stadion zadowoleni z widowiska, jakie mieli okazję obejrzeć.

W trakcie meczu arbiter pokazał kilka żółtych kartek. Na boisku ostro grał zarówno Giulio Donati z Monzy, jak i zawodnicy Lazio: Mattia Zaccagni, Nicolò Casale, Daichi Kamada, Alessio Romagnoli, Patric, Matías Vecino oraz Danilo Cataldi. W końcówce meczu czerwoną kartkę zobaczył Danilo Cataldi z Lazio, co wpłynęło na grę gości.

Następne wyzwania czekają zarówno Monzę, jak i Lazio. Dla Gospodarzy kolejno będą to spotkania z Fiorentiną, Frosinone oraz Juventusem, natomiast dla Gości kolejne starcia z Empoli, Interem oraz Sassuolo.